GERIA
Co je domácí péče

Co je domácí péče


Domácí péče je od roku 1990 nedílnou součástí moderního systému zdravotní péče v České republice. Její vývoj zaznamenal úspěch díky svému akcentu na lidskost, kvalitu a efektivitu péče. Posláním domácí péče je zajistit ve vlastním sociálním prostředí klienta takový rozsah a kvalitu potřebné zdravotní péče,aby k hospitalizaci klienta docházelo jen, když je to nezbytně nutné.

Nárok na její poskytování má každý občan České republiky, jehož ošetřující lékař po zhodnocení celkového zdravotního stavu rozhodne o poskytování domácí péče.

Ošetřujícím lékařem je zejména praktický lékař,který působí v primární péči. Domácí péči může indikovat i odborný lékař, který o Vás pečuje v průběhu hospitalizace,ale pouze po dobu 14 kalendářních dnů po propuštění z lůžkového zařízení.

Domácí péče je hrazena z fondu zdravotního pojištění v maximální frekvenci 3x1hodina odborné péče denně. Jedná se o dostatečný časový rozsah,ve kterém mohou poskytovatelé domácí zdravotní péče bezpečně zvládat i velice náročné stavy klientů.

Na základě rozhodnutí ošetřujících lékařů je poskytována domácí péče každoročně statisícům klientů všech věkových, indikačních i diagnostických skupin. Obvykle se jedná o ty klienty, kteří by bez existence domácí péče byli hospitalizováni.

 • Poskytování domácí péče je zcela ZDARMA (100 % hrazeno ze zdravotního pojištění)

 • Nárok na návštěvu zdravotní sestry v domácím prostředí má každý občan ČR

 • Domácí péče zlepšuje psychický stav nemocných

 • Domácí péče přispívá k rychlejšímu uzdravení klienta

 • Domácí péče snižuje riziko komplikací

 • Domácí péče umožňuje trvalou podporu rodiny

Zkušenosti našich klientů


 • Luděk P. válečný veterán

  Luděk P. válečný veterán

  Vážený pane řediteli, již několik měsíců dochází ke mě na rehabilitaci paní K. Během této doby se u mne objevily další choroby. Po jejich výskytu mi paní K. velmi účinně a profesionálně pomáhá tyto nové problémy řešit. Jsem velice rád, ze ke mě zrovna tato sestra dochází. S pozdravem Luděk Picha, plukovník v.v., válečný veterán

 • Manželé P.

  Manželé P.

  Vážený pane řediteli, rádi vyjadřujeme naše poděkování a vděčnost zaměstnankyni vaší agentury,zdravotní sestře, paní N.K. ,která nám skvěle pomáhá udržovat životní spokojenost nejen přímo odbornou ošetřovatelskou rehabilitací,ale i dobrými radami a lidským přístupem k pacientovi.Pro své nesporné kvality jsme si ji oblíbili. S díky a pozdravem. Manželé P.

 • Klára Z.

  Klára Z.

  Dědeček užívá léky na ředění krve a musí chodit na pravidelné odběry. Vzhledem k tomu, že se ve svém vysokém věku velmi obtížně pohybuje a jakýkoli přesun mimo domov je pro něj obrovská fyzická a psychická zátěž, zařídil mu jeho lékař zdravotní péči u Gerie a sestřička odběr provede u něj doma.

 • Ivana S.

  Ivana S.

  Po zlomenině krčku a komplikované operaci jsem se ocitla nesoběstačná, nejistá a smutná ve čtyřech zdech svého bytu. Zásluhou několikaměsíční rehabilitace se sestrami z Gerie, jejich vlídnosti a podpory je ze mě opět samostatná, veselá žena s chutí do života.

 • Eva S.

  Eva S.

  Potřebovala jsem, kvůli urputným bolestem kloubů dostávat pravidelně injekce. Praktický lékař mi domluvil sestřičku z Gerie, která dochází ke mně domů. Díky této službě se nemusím obtížně přepravovat k lékaři a mám zajištěnu zdravotní péči.

 • Ivana K.

  Ivana K.

  Při propouštění z nemocnice jsem si nebyla jistá,zda zvládnu péči o kolostomii. Sociální pracovnice mi proto zařídila každodenní návštěvy sestřičky z Gerie. Po krátké době jsem se vše naučila a ještě jsem získala kamarádku, kterou mám dodnes.

 • Stanislava P.

  Stanislava P.

  Náhlé zhoršení zdravotního mé maminky zasáhlo celou moji rodinu. Rozhodli jsme se o ni pečovat v domácím prostředí. Toto by nebylo možné bez odborné pomoci profesionálů z Gerie. Sestřička k nám nedocházela jen jako odborník, ale přinesla sebou úsměv, podporu a pochopení pro celou naši rodinu. Vnímali jsme ji jako člena rodiny a v těch nejtěžších chvílích nám byla oporou. Děkujeme

 • Romana K.

  Romana K.

  Když se můj manžel vrátil po těžkém infarktu z nemocnice domů, tak právě sestřičky z Gerie mu pomohly vrátit se do běžného života.

 • Lenka B.

  Lenka B.

  Moje maminka je dlouhodobě upoutaná na lůžko. I přes veškerou moji péči se jí, díky zhoršení zdravotního stavu, vytvořila hluboká rána na hýždích. Požádala jsem o pomoc domácí péči Geria. Sestřička jí provádí převaz a díky její péči a radám jak předcházet vzniku nových proleženin se stav výrazně zlepšil.

 • Drahomíra K.

  Drahomíra K.

  Měla jsem jít na kontrolní odběry. Vzhledem k tomu, že se špatně pohybuji, tak se moje paní doktorka domluvila s GERII a mě ulehčila starosti s cestou.

 • Přemysl K.

  Přemysl K.

  Vlivem těžkého úrazu se ze mě, hyperaktivního muže, stal nerudný stařec závislý na pomoci jiných a psychicky na dně. Docházela ke mně denně na rehabilitaci sestra z Gerie a s odstupem času jsem si uvědomil, že mi i přes moji odmítavost stále dodávala sílu a odhodlání se poprat s osudem. Dnes je to už rok a já jsem zase tím, kým jsem byl a za to ji patří velké díky.